Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy!

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na Międzynarodową Konferencję na temat „Starzenia się mózgu, neurodegeneracji oraz roli naturalnych związków w utrzymaniu zdrowia mózgu„. Konferencja odbędzie się jako trzydniowe wydarzenia w Centrum Naukowym Polskiej Akademii Nauk w Paryżu, w dniach 11-13 października 2023 r.

Oficjalnymi organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet w Bordeaux oraz Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN.

Wybrane tematy:

  • Starzenie się mózgu i choroby neurodegeneracyjne
  • Oś mózgowo-jelitowa
  • Neuroprotekcyjna rola fitozwiązków i ich metabolitów
  • Wpływ odżywiania na mózg
  • Nanonośniki do skutecznego dostarczania nutraceutyków do mózgu

Mejsce:
PAN Stacja Naukowa w Paryżu
74, rue Lauriston – 75116 Paryż

Celem wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany myśli przez wiodących naukowców pracujących nad zagadnieniami chorób neurodegeneracyjnych i opracowywaniem rozwiązań neuroprotekcyjnych z wykorzystaniem naturalnych składników – polifenoli i interwencji żywieniowych oraz roli osi jelitowo-mózgowej w neurodegeneracji i neuroprotekcji.

W imieniu organizatorów:

Małgorzata Kujawska, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Grzegorz Kreiner, Instytut Farmakologii PAN
Pierre-Louis Teissedre, Uniwersytet w Bordeaux

Dokumenty do pobrania:

Szanowni Państwo,

Zapraszam Państwa serdecznie na kolejną, dziesiątą już Konferencję poświęconą problemom kobiet z cukrzycą. Ponieważ wielu z Państwa uczestniczy w tych konferencjach z bardzo odległych zakątków kraju, postanowiliśmy ponownie zorganizować ją w wersji on-line, z udziałem wykładowców w studiu, aby wszelkie dyskusje z Państwem poprowadzić na żywo. Pierwszy blok konferencji odbędzie się w piątek, 3. listopada w godzinach popołudniowych, drugi w sobotę, 4. listopada w godzinach dopołudniowych.

Tematyka konferencji poświęcona jest oczywiście cukrzycy, ale w tym roku chcemy odnieść się m.in. do roli Konsultantów Wojewódzkich z położnictwa i ginekologii, jak i z diabetologii w opiece nad kobietą z cukrzycą.

Ostatnie lata to gwałtowny rozwój systemów monitorowania glikemii, nowych pomp insulinowych, a także wraz ze wzrostem epidemii otyłości, ciężarnych z cukrzycą typu 2, a także z wcześnie rozwijającą się cukrzycą w ciąży.

Dlatego duża część naszych wykładów będzie poświęcona nowoczesnym technikom zarówno leczenia, jak i kontroli glikemii. Chcemy, aby Państwo mogli poznać korzyści ze stosowania dostępnych teraz dla wielu ciężarnych z cukrzycą systemów ciągłego monitorowania glikemii.

Nie może na naszej konferencji zabraknąć jednego choćby wykładu z typu Basic Science. W tym roku porozmawiamy o epigenetyce w cukrzycowej ciąży.

Nie ustaje dyskusja, jak i wątpliwości, co do faktu, kiedy ciężarna z cukrzycą powinna być hospitalizowana, kiedy należy dążyć do jej rozwiązania. Zaprosiliśmy do debaty w tej kwestii położnika i diabetologa, którzy przedstawią Państwu aktualny stan wiedzy na ten temat.

Chcemy również pokazać aktualne problemy noworodków z ekstremalnie niską masą urodzeniową u matek z cukrzycą, jak i aktualne spojrzenie na rozwój preeklampsji w ciąży powikłanej cukrzyca typu 1.

Myślę, że zainteresuje Państwa rozwój dzieci po ciążach powikłanych hiperglikemią, czy ich rozwój przebiega na pewno prawidłowo?

Kolejna część konferencji poświęcona jest problemom otyłości. Chcemy odpowiedzieć na pytanie czy wszystkie pacjentki z tej grupy to taki sam problem metaboliczny, a także, jaką strategię postępowania profilaktycznego należy u nich wdrożyć przed i w czasie ciąży.

Dalej porozmawiamy o nowym spojrzeniu na wczesną diagnostykę cukrzycy ciążowej, nowoczesnym monitorowanie glikemii, jak i leczeniu GDM, jak i roli diety w leczeniu tej grupy pacjentek.

A na koniec jak zawsze ciekawe przypadki pacjentek z cukrzycą, z jakimi spotkaliśmy się w naszej praktyce lekarskiej.

Mam nadzieję, że i tym razem tematyka naszego spotkania będzie dla Państwa impulsem do zgłębiania wiedzy w zakresie diagnostyki i leczenia wymienionych zaburzeń, jak również da szansę na jeszcze lepsze zrozumienie, jakie konsekwencje dla kobiety, a w czasie ciąży dla matki i płodu niesie nieprawidłowo leczona cukrzyca.

Życzę Państwu, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie i do zobaczenia podczas X już konferencji „Kobieta z cukrzycą”.

Prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska
Podpis
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji

Zespół Kliniki Rozrodczości Uniwersytetu Medycznego
im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Stowarzyszenie na Rzecz Postępu w Medycynie Rozrodu Człowieka
Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
oraz Sekcja Cukrzycy i Chorób Metabolicznych PTGiP
zaprasza do wzięcia udziału
w X Konferencji Naukowej w dniach 3.-4. listopada 2023 roku
pt. „KOBIETA Z CUKRZYCĄ”

Dokumenty do pobrania:

Zapraszamy serdecznie na V edycję Konferencji Inżynierii Biomedycznej, która po czterech latach powraca do Poznania! To jedno z największych polskich wydarzeń naukowych związanych z inżynierią biomedyczną, które jest rezultatem zaangażowania studentów do rozpowszechniania i poszerzania wiedzy w tej dziedzinie.

Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 października 2023 roku na terenie Politechniki Poznańskiej. Wydarzenie zgromadzi w jednym miejscu specjalistów, naukowców oraz przedstawicieli firm będących liderami na rynku biomedycznym, tworząc inspirującą atmosferę wymiany doświadczeń i wiedzy.

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów, wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz zapoznać się z ofertami stażowymi. Pierwszy dzień Konferencji skupi się na tematach dotyczących druku 3D w ortopedii oraz nowoczesnych technikach obrazowania medycznego. W tym dniu również Młodzi Naukowcy podzielą się wynikami swoich badań w bloku poświęconym ich prezentacjom.

Drugiego dnia uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach dotyczących inżynierii tkankowej i sztucznej inteligencji. Studenci zaprezentują swoje projekty, a także będą mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami firm działającymi w dziedzinie inżynierii biomedycznej.

W trakcie Konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, które pozwolą im poszerzyć wiedzę i umiejętności związane z inżynierią biomedyczną. To niezwykłe wydarzenie stwarza unikatową okazję do nawiązania cennych kontaktów oraz zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

Nie przegap tej doskonałej okazji do pogłębienia swojej wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń i spotkania z ekspertami z branży inżynierii biomedycznej. Do zobaczenia na V edycji Konferencji Inżynierii Biomedycznej w Poznaniu!

Strona główna: https://bioengineering.put.poznan.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/bioengineeringput

Instagram: https://www.instagram.com/bioengineering.put

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/bioengineeringput

Zapisy: https://v-konferencjaibm.konfeo.com/pl/group

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji „Telemedycyna i eZdrowie 2023” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Telemedycyny i eZdrowia w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 września 2023 r. w Instytucie Metrologii i Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. W tym roku planujemy tryb hybrydowy z możliwością uczestnictwa osobistego i online.

Abstrakty wystąpień wraz ze zgłoszeniem należy nadsyłać do godziny 24:00, dnia 31 maja 2023.

Zachęcamy uczestników do wzięcia udziału w tym prestiżowym wydarzeniu, przedstawienia własnych badań, propozycji, rozwiązań, aplikacji i pomysłów. Konferencja jest doskonałym miejscem do nawiązania nowych kontaktów, wysłuchania imponujących wyników badań i zapoznania się z nadchodzącymi nowymi rozwiązaniami. Szczególnie zachęcamy praktyków, którzy z powodu pandemii COVID-19, zostali w tym roku zmuszeni do zmiany sposobu udzielania porad i usług telekonsultacyjnych.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie konferencji:
https://www.telemedycyna.org/konferencja/#pl

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w Konferencji 10th Polish-German Symposium on Pharmaceutical Sciences (PolGerSym10) „Beyond Corona – shaping the future”, w dniach 22 i 23 września 2023 r. w Düsseldorfie, której współorganizatorem jest nasz Uniwersytet.

Informacje szczegółowe dostępne pod linkiem:
https://www.pharmazie.hhu.de/institut-fuer-pharmazeutische-technologie-und-biopharmazie/10th-polish-german-symposium

Prof. dr hab. Judyta Cielecka-Piontek
Kanclerz Kolegium Nauk Farmaceutycznych

Szanowni Państwo,

sredecznie zapraszamy Państwa do udziału w VIII Sympozjum Biofizyka a Medycyna, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 21-22 września 2023 roku.

Mamy ogromną nadzieję, że jak co roku weźmiecie Państwo udział w naszym wydarzeniu.

» Komunikat 1

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia:
www.biofizykaamedycyna.ump.edu.pl

Serdecznie Państwa pozdrawiamy i do zobaczenia w Poznaniu!

Z poważaniem,

prof. Leszek Kubisz
prof. Dorota Hojan-Jezierska
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego