Data publikacji: 2022-04-06

Z satysfakcją informujemy, że 06.04.2022 r. otrzymaliśmy 3 pozytywne decyzje w sprawie przyznania środków finansowych na realizację niżej wymienionych projektów badawczych, które będą finansowane przez Narodowe Centrum Nauki:

• Tytuł projektu: Liposomalne nanoformulacje kannabidiolu z celekoksybem lub 2,5-dimetylocelekoksybem jako nowa opcja terapeutyczna w leczeniu glejaka wielopostaciowego
    Kierownik projektu: prof. dr hab. Violetta Krajka-Kuźniak
    Nr projektu: 2021/43/O/NZ5/02346
    Wartość projektu: 602 490,00 zł

• Tytuł projektu: Karotenoidy inne niż prekursory prowitaminy A jako nowa strategia terapeutyczna w chorobie wątroby związanej z niewydolnością przewodu pokarmowego (IFALD)
    Kierownik projektu: dr hab. Maciej Stawny
    Nr projektu: 2021/43/O/NZ7/00690
    Wartość projektu: 606 950,00 zł

• Tytuł projektu: Charakterystyka astmy wczesnodziecięcej oraz endotypów astmy związanych z alergią IgE-zależną z wykorzystaniem zintegrowanych strategii klinicznych, metabolomicznych i proteomicznych
    Kierownik projektu: prof. dr hab. Jan Matysiak
    Nr projektu: 2021/43/O/NZ5/00480
    Wartość projektu: 688 080,00 zł

Wnioski o finansowanie ww. projektów zostały złożone w konkursie PRELUDIUM BIS 3, którego celem jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich. Konkurs PRELUDIUM BIS 3 wspiera międzynarodową mobilność doktorantów, którzy są zobowiązani do realizacji trwającego od 3 do 6 miesięcy zagranicznego stażu badawczego finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Serdecznie gratulujemy Kierownikom projektów!